top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

סיירת צנחנים

שם היחידה : סיירת צנחנים.


סמל היחידה :

סיירת צנחנים


פרופיל נדרש : 82 ומעלה.

קב"א מינימלי : 51.

דפ"ר מינימלי : 60 , יש לציין כי ציון הקב"א מושפע בין היתר מציון הדפ"ר.


איך מגיעים לסיירת צנחנים :

דרך א'-

מעבר גיבוש סיירת צנחנים האורך כיומיים וקבלה לחטיבת הצנחנים טרם הגיוס, משם המשך הליך הגיוס לחטיבה וכעבור שבוע בטירונות ביצוע גיבוש יח"טיות בסיומו מתוך 400 מתמיינים יתקבלו לסיירת צנחנים כ-30 בלבד לאחר גיבוש פיזי האורך 4 ימים ולאחר יום ראיונות.

דרך ב'-

יום סיירות + גיבוש אחוד : יש כמובן לעבור את יום הסיירות ואת 5 ימי הגיבוש (גיבוש האחוד). רק מי שסיים ועבר את גיבוש האחוד, אך לא התקבל לאחת מהסיירות המובחרות, רשאי להגיש מועמדות לסיירת צנחנים.

עם הגשת המועמדות, תעברו מספר ראיונות על ידי מפקדי יחידת סיירת צנחנים וכן את המבחן האישיותי, אשר יקבע באם תתקבלו ליחידה. בסוף התהליך רק כ-30 מלשבים יתקבלו לסיירת צנחנים.

דרך ג'-

לאחר סיום גיבוש טייס/חובלים יהיה ניתן לגשת לשבוע ראיונות במעמדו תוכלו לגשת לראיון לחטיבת הצנחנים , מה שיבטיח לכם את הכניסה לחטיבת החי"ר המובחרת אך לא לסיירת.

בכדי להגיע לסיירת נותר שלב אחרון והינו גיבוש היח"טיות , ראה סעיף א'.

דרך ד'-

נפילה מיחידה מובחרת : סיירת מטכ"ל , שייטת 13 , שלדג , טייס. במידה והתחלת מסלול באחת מן היחידות הנ"ל ולא צלחת תוכל לגשת לראיון לסיירת צנחנים.


שלבי המיון לסיירת צנחנים


צו 1 בתוצאות הנ"ל > סיום גיבוש צנחנים וקבלה או יום סיירות בתוצאה גיבוש מטכ"ל/שייטת 13/חובלים > סיום הגיבוש > ראיון קבלה ישיר/מעבר גיבוש יח"טיות.

ייעוד היחידה :

ייעודה של סיירת צנחנים הינה להוות יחידת העומק והקומנדו של החטיבה כולה ,כלומר להוביל את החטיבה בשלל יכולות והתמחויות בלחימה בשטח סבוך , בנוי ועוד. הסיירת מהווה את הכוח הלוחם האיכותי ביותר של החטיבה ושל צה"ל. ליחידה התמחויות ייעודיות כמו לחימה בטרור, לוחמה תת קרקעית , לוחמת סבך , לוחמה חבלנית , לוחמה באמצעים ייעודיים ומסווגים ביניהם רחפנים רובוטים ושלל אמצעים חדשניים ומסווגים. ביצוע מארבים חודרים בשטח אויב, לחימה במתארים מיוחדים, קומנדו ועוד. בנוסף היחידה מהווה כיחידה הלוחמת בטרור בתוך גבולות המדינה תוך סיכול פעילויות טרור ופח"ע של מחבלים וביצוע מעצרים בדרגת סיכון הגבוהה ביותר כאשר לשימושה אמצעים מיוחדים לייעול הפעילויות בגזרת המבצעיות בביטחון השוטף.

על מסלול ההכשרה :

אורך מסלול ההכשרה בסיירת צנחנים אורך כ-15 חודשים בממוצע וכולל :

  • טירונות חיל רגלים ואימון מתקדם בבא”ח צנחנים + קורס נהיגה מבצעית וירי (כ6 חודשים).

  • מעבר לבסיס בית ליד - טירונות יחידה (21 יום).

  • סדרת ניווטים ומקצועות בסיסיים, לוחמה בסיסית ויעודית ושבועות צוותיים (כ4 חודשים).

  • קורסים ייעודיים – חבלה , לת"ק , לוט"ר , חוד (חודש וחצי).

  • שלבי מסכמים – פרט וצוות (חודשיים).

  • “חישול החרב” (5 שבועות).


לוחם בסיירת צנחנים

אופי השירות כלוחם ביחידה :

כלוחם ביחידה אני יכול להעיד כי אופי השירות הוא מאוד מיוחד , אתה חווה את הכל מהכל. כלוחם בסדיר וכחייל במסלול אתה נדרש להביא את עצמך לסף קצה היכולת שלך תוך גילוי מירבי של תכונות שלא הכרת בעצמך והישגים פיזים ומנטלים שלא דמיינת. למשך כל השירות היחידה נמצאת בכוננות תמידית לפעילויות בתוך ומחוץ לגבולות המדינה , דבר שמצריך מהלוחמים להשאר דרוכים ומוכנים לכל תרחיש. השירות ביחידה הופך אותך ראשית לחייל מהשורה הראשונה , שנית ללוחם עם היכולות המובילות בצה"ל ולסיום ולא פחות חשוב–לאדם השואף גבוה , בעל הסתגלות וביצועים מרשימים בכל אתגר.


משימה מבצעית בסיירת צנחנים

מה מחפשים לדעתך במקום בו אתה משרת :

בתור לוחם בצוות אני יכול להעיד כי צוות ביחידה מיוחדת כולל בתוכו מגוון של אנשים עם יכולות ותכונות אופי שונות , לכן אין אדם או תכונות מסוימות אותו מחפשים. השירות בסיירת צנחנים כולל המון תפקידים ולכן צוות טוב זה צוות מגוון , אם כל הצוות היה מורכב מאותו אדם כפול 20 לוחמים הנמצאים בצוות , הצוות לא היה טוב. לעומת זאת ישנן התכונות הבסיסיות אותן מחפשים ביחידה – שאיפה למצויינות , חוסר ויתור עצמי , קור רוח , הקרבה , יכולות פיזיות כושר קרבי גבוה במיוחד.


תקציר הגיבוש בסיירת צנחנים:


גיבוש היח"טיות מחולק ל-3 חלקים –

1. המיון הפיזי אורך 3 לילות וכולל בתוכו בחינה של יכולות גופניות , חברתיות , אנושיות , סדר וארגון , התמודדות עם קשיים חדשים ועוד..

2. המיון הסוציומטרי בו תמצא מדורג ביחס לצוות ולכלל המתגבשים.

3. המיון הבין אישי , ראיון אישי עם מגבשי היחידה.סיירת צנחנים

טיפים שלך :

בתור התחלה , לכוון הכי גבוה שאפשר! תדעו שעד שלא תיקחו את עצמכם לקצה לא תדעו למה אתם מסוגלים . שירות בסיירת צנחנים זה שירות משמעותי ולא פשוט ככל שניתן , הזמן טס נצלו אותו ללמוד ולהשתפר ראשית כדי להגיע לטופ ושנית כדי להיות לוחם ואדם מהשורה הראשונה.


סרטון תדמית סיירת צנחנים:
1,449 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page