top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

סמל היחידה :

הכר את היחידה - "עוקץ"

איך מגיעים ליחידה : נרשמים לגדנע דרך האתר של היחידה , משם מגיעים למיונים לגדנ״ע. אחרי שעוברים את המיונים, בקיץ תתקיים גדנ״ע בת שלושה ימים שבה המלש״בים יחשפו ליחידה. אחרי הגדנע יוזמנו המלשבים לגיבוש גם כן בן שלושה ימים במתקן אדם.


דפ״ר נדרש: -


קב״א נדרש: 54


פרופיל נדרש: 82 ומעלה.


שלבי המיון : מיון מתבצע בסוף שלב טירונות יחידה(השלב שבו החיילים עולים למתקן אדם, בסיס האם של היחידה. בשלב זה החיילים עוברים שלושה שבועות שטח שבהם נבחנים פיזית מנטלית ועל כישורי הלוחמה והפיקוד שלהם). סוף שלב אימון הלוחם , בסוף שלב ייעודי א׳ (סוף השלב הכלבני הראשון, אחרי שנה במסלול) ושלב ייעוד וב׳ (סוף מסלול-אחרי שנה וארבעה חודשים , וועדות סוף).

ייעודי היחידה: ייעוד היחידה להביא יתרון מבצעי לכוחותינו בשטח. זאת על ידי הבאת אינדיקציה על אויב, חומר נפץ ואמל״ח.


על מסלול ההכשרה: המסלול מחולק לארבעה שלבים, כל שלב נמשך בערך 4 חודשים. טירונות - בבאח צנחנים, בשלב הטירונות החיילים עוברים תהליך שבו הופכים מאזרחים ללוחמים - ולומדים את הידע הבסיסי ללוחמה, בשטח ובמטווחים, וערכים חשובים ללוחם, עם דגש על ערכים שיעזרו ללוחם עוקץ בהמשך.


אחרי עליה ליחידה מתחילים הלוחמים את שלב אימון הלוחם בו הלוחם עובר המון קורסים מקצועיים כמו קורס לוטר , צניחה, אקדח, מתמקצע בעולם השטח הבנוי ועוד. השלב הזה הוא קריטי במסלול , שלב בו הלוחמים לומדים להביא את הכלים שרכשו עד עכשיו לידי ביטוי, והתוכן המקצועי שיעברו יהפוך אותם ללוחמים בעלי כישורי לחימה ייחודיים.


בסיום שלב אימון הלוחם יתחיל את השלב הייעודי בו יקבל כלב משלו, עם שיבוץ ליכולת(שני יכולות ; חנ״מ, שיכולת זו הכלבים יודעים למצוא ולזכות מרחבים מחומרי נפץ. תקיפה : כלבים בעלי יכולת וידע לתקוף אויב) . השלב הייעודי מתחלק לשלב ייעודי א׳ ושלב ייעודי ב׳, בהם הלוחם לומד לעבוד עם האמלח הייחודי שלו (הכלב). בשלבים האלה הלוחם לוקח את הכלים שצבר עד סוף האימון לוחם ולומד לשלבם בלחימה עם כלב לצידו, ויוצבו בפני הלוחמים אתגרים וקשיים חדשים.


אופי השירות ביחידה : השירות הוא ייחודי. העיסוק הוא הרבה מאוד בפן הכלבני והעבודה לא נגמרת אחרי המסלול. ללוחמים יוצא לחוות חוויה מבצעית מאוד גדולה בשירות ולהסתובב ולהכיר מכל קצוות הצבא ולהכיר וללמוד ידע כלבני (אילוף). הפן המבצעי הוא אישי, שלך ושל הכלב שלך,לעומת זאת בבסיס תמיד יחכה לך הצוות שלך, שאיתו אתה ממשיך. חשוב לציין שהשירות משלב הרבה מאוד חשיבה (בשטח רק אתה מבין באמל״ח שלך, ואתה צריך לדעת להשתמש בו הכי טוב, לחבור כמו שצריך ליחידה שאליה אתה מצטרף ולבסוף גם להביא את היתרון לכח).מה מחפשים במקום בו אני משרת : היחידה דורשת אחריות מלוחם מאוד גדולה , מהרגע שאתה מקבל כלב אתם צמד , ואתה הבחור היחידי שדואג לו. חשוב מאוד שללוחם יהיה תשוקה לכלבים, שכן איתם הולך להתעסק. דייקנות, העבודה הספציפית דורשת דגש בפרטים הקטנים. איתנות ויכולת לייצר מוטיבציה פנימית מאוד גבוה !!, אחרי המסלול אתה מכתיב לעצמך כמה מקצוען תהיה , ונדרש ממך כל השירות להמשיך להשתפר ולעבוד עם הכלב שלך.


תקציר הגיבוש : מגיעים למתקן אדם שם עוברים גיבוש של שלושה ימים. בגיבוש יש רצף אקטים שאותם מבצעים בבוקר ושוב בערב ;הקפות דיונה עם שק חול על הגב בזמן מוקצה(המתגבשים לא ידעו כמה זמן עבר או נשאר באקטים), זחילות במספרי הגעה וזחילות רצופות, מסעות, אלונקה סציומטרית, מספרי הגעה , ומקצים של הרכבה ופירוק אמלח בדופק גבוה. בין האקטים הפיזיים המתגבשים עוברים אתגרים מנהיגותיים ומחשבתיים שם בוחנים אותך על תכונות האופי שלך.


צפה במדריך השלם לגיבוש עוקץ


טיפים שלי להמשך: יחידת עוקץ זו יחידה שנותנת לך את היכולת לפתח את הפרט שלך מאוד . ממליץ לקרוא ולהתעניין בכלבנות לפני הצבא ותוך כדי המסלול כי זה יעזור מאוד בסוף. להגיע מוכן פיזית, בכושר גבוה, בהחלט יעזור לבוא לידי ביטוי ולהפוך את המסלול ליותר מקצועי . בנוסף ממליץ כל הזמן לעשות ביקורת עצמית על העבודה שלך במהלך המסלול כדי להשתפר וליזום כמה שיותר בתוך הצוות וביחידה.
209 צפיותתגובה 1

פוסטים קשורים

הצג הכול

1 Comment

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Guest
Feb 14
Rated 5 out of 5 stars.

הייתי ביום חשיפה ליחידה, ארך בערך 9 שעות, כל מה שלמדתי שם כתוב פה בקריאה של שלוש דק בערך ובמיוחד הדברים והדגשים החשובים.

Like
bottom of page