top of page
חניכי המסלול רצים במים עם הגב

הרבה מעבר לכושר קרבי

המסלול כיום, הוא שם נרדף למילים כמו מצויינות, הצלחה, מקצועיות ואמינות. לאחר 9 שנות פעילות עמותת המסלול הינה בין שני הארגונים היחידים בארץ המורשים מטעם משרד החינוך לפעול כגוף מתוקצב על ידי המדינה ולשתף פעולה עם רשויות מקומיות ובתי ספר. למסלול מעל ל-15 צוותי הכנה לצהל וכושר קרבי הפונים לנוער בגילאים י-י"ב, ללא הבדל בין גזע דת מין ומגדר. אנו צופים כי בשנים הקרובות מספר זה יגדל ואף יוכפל כחלק מהחזון החינוכי שלנו להפוך לארגון ההכנה לצה"ל והכושר הקרבי הגדול והמקצועי בישראל. 

לחץ כדי לגלות מה הוא הצוות הצפוני ביותר במסלול ומה הוא הצוות הדרומי ביותר

אנו גאים להיות חתומים על למעלה מ-2500 בוגרים/ות שעשו את דרכם אל עבר שירות צבאי משמעותי. מתוכם עשרות רבות של "מסלוליסטים" כלוחמים/ות ומפקדים/ות ביחידות המובחרות ביותר בצה"ל כגון טייסים/ות, חובלים/ות, לוחמי סיירת מטכ"ל, שייטת 13, שלדג, 669, חטיבת הקומנדו, עוקץ יהל"מ, ימ"ס, סיירות מובחרות, וכמה מובחרים/ות שאף ממשיכים גם היום את דרכם בצבא דרך שירות של קצונה ופיקוד, "בצבא הגדול".

התפיסה של איך עושים את הדברים נכון, איך מאמנים, באיזו שפה מדברים:

במסלול אנו מבצעים הכל ב"רמה סופנית". מה זה אומר? שאין אצלנו עיגולי פינות או הנחות. ההתמחות שלנו היא לעשות את הכל נכון, בדיוק כמו שזה אמור להיות, מדוייק, כזה שמאפשר לך להתפתח וללמוד. כזה שלא משנה מאיזו נק' מוצא התחלת, הדרך עבורך תהיה משמעותית ותביא אותך הכי קרוב שאפשר אל החלום שלך. המסלול מדבר בשפה שעליה בנו את תורות האימון ביחידות המיוחדות, המסלול מפתח בחניכיו את עקרונות היסוד שבזמן אמת יעזרו לך להיות הגרסא הטובה ביותר של עצמך.

עוד על עקרונות המסלול 

עוד על רוח המסלול 

אנחנו תמיד נשאף לתת את השירות הטוב ביותר עבור מי שבוחרים להגיע ולהתאמן איתנו. בין אם בשטח האימון הטוב ביותר, בין אם בציוד הטוב ביותר, בין אם במערכים המקצועיים והחזקים ביותר ובין אם בהדרכה הטובה ביותר שניתן לספק. אצלנו אתם אף פעם לא תרגישו זרים, אנחנו ניתן לכם את התחושה מהרגע הראשון שאתם "אחד משלנו". אנחנו לוקחים את מה שאנחנו עושים מאוד מאוד ברצינות, ומבינים כי יש לנו אחריות גדולה על ההצלחה האישית של כל חניך/ה שמתמידים בתכנית לאורך זמן. 

הרמה של ההכנה הספציפית: במסלול אנחנו לוקחים מאוד ברצינות את נושא ההכנה הממוקדת לגיבושים וימי סיירות. אנחנו יורדים לפרטים הקטנים של כל תרגיל וכל משימה בין אם זה ביום סיירות ובין אם זה בגיבוש. החוויה הכוללת היא חשובה אבל היא לא מספיקה! הירידה לפרטים היא הקובעת האם אתה תקבל באמת "סימולציה" או רק משהו שהוא בערך. סימולציות ימי הסיירות וסימולציות הגיבושים של המסלול מוגדרות על ידי מאות חניכים שהשתתפו בהן כמדוייקות ביותר מבין כל ההכנות. 

רוצים לדעת עוד על סימולציות לגיבושים? 

מתי מתקיימת סימולציית היום סיירות הבאה של המסלול?

המסלול כארגון פועל הלכה למעשה כדי לא רק ללמד אותך "טיפים" אלא ממש את הרוח הדרושה כדי להצליח ולצבור הישגים. לכל תרגיל יש משמעות, לכל נוהל יש תרומה, לכל משימה יש ערך מוסף. הכל הוא חלק מתוך התהליך.

תהליך ההכשרה של עמותת המסלול מכין אותך לא רק לצבא אלא לחיים 

רמת המקצועיות: 

רקע המדריכים: כדי להגיד לחניך, "זה מה שמחפשים בגיבושים..." אתה חייב להיות אחד שהיה שם, אחד שחווה את הדברים על בשרו, שמבין שאם אתה לא היית שם אז הדברים שלך הם בגדר סיסמא ריקה מתוכן. חוגי כושר קרבי רגילים נפוצים במדריכים שמפליאים במשפטים כגון: "אם תתנהג ככה מה יהיה בגיבוש..." , או , "המגבשים מחפשים...", אם לא היית שם אתה לא יודע. אצלנו במסלול אנחנו מבססים את הידע על מדריכים שהיו במקומות אליהם רוצים החניכים להגיע. כשהמדריך מסתכל על ביצועי החניכים הוא יודע בדיוק איך זה מרגיש ומה בפועל קורה. 

קרא עוד על הסגל המקצועי 

קרא על הכנה לגיבושים 

למידע נוסף על סימולציות לימי סיירות 

יכולת תמרון מקצועי: מדריכי המסלול הם בעלי ידע ונסיון עשיר בתחום ההכנה לצה"ל והכושר הקרבי והם יודעים בדיוק איך לתת מענה לכל חניך/ה, לכל תרגיל ומשימה, הם יודעים להקל את את התרגיל, יודעים להקשות אותו ויודעים איך לאתגר את החניכים כך שכל אחד/ת ירגישו שהם מביאים את עצמם לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר. המדריכים של המסלול הם מאגר ידע גופני, מנטלי, ערכי, חברתי ואישיותי. בכל אימון הם מחברים את התוכן אל המציאות כך שהחניכים מבינים שמה שעליהם לעשות הוא אמיתי ולא המצאה. שליטה אבסולוטית שכזו מאפשרת להבדיל מחוגי כושר קרבי רגילים למדריך לדעת איך להפריד בין העיקר לתפל. בין מה שחשוב באמת לבין מה סתם מהווה ווסח ופוזה ולא באמת מקדם. 

"הכוחות המשולבים" - צוותים למען צוותים: 

המסלול הוא ארגון גג לעשרות צוותי הכנה לצהל וכושר קרבי ברחבי. עמוד השדרה המקצועי עובר בתוך תכנית ההכשרה והאימונים אבל הדבר הגדול באמת הוא החיבור בין הצוותים - החיבור המחוזי שמאפשר למי שמתאמן אצלנו לחוות תחרויות בין צוותים באופן שגרתי. החלפת מאמנים כדי לחוות עוד סוגי הדרכה ומשוב. במסלול לא צריך "אירוע גדול" כדי להניע חיבור בין בני נוער שמתאמנים על אותו תא שטח, לרוב האירועים הגדולים האלה אולי מצטלמים טוב אבל ברמה המקצועית הם לא איכותיים בכלל, יש מקומות שאף שוכחים שהמהות היא לא הצילום אלא המקצועיות. ולכן פיתחנו שיטה ייחודית עליה אנחנו שוקדים רבות בתכנון ובביצוע. אנחנו בונים את הצוותים כך שהם יוכלו לפעול בתחרויות מתמדת, הדבר הזה יוצר דחף עז לשיפור, גם חברתי, גם ספורטיבי גם מנטלי. ככה בונים אצלנו אופי מנצח. 

מחפשים את הצוות הקרוב ביותר ? מפת צוותים ברחבי הארץ

רוצה לשאול שאלה? דף שאלות ותשובות מחכה לך בלחיצה 

bottom of page