top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

הכנה ליום סיירות

לרוב בני הנוער בישראל זה המפגש הראשון עם המיונים הפיזיים של הצבא.

לרוב, תהיה לך הזדמנות אחת כדי להוכיח שאתה ראוי להמשיך לשלב הבא, שלב הגיבושים.


לכן, במסלול אנו מייחסים חשיבות רבה להכנה ליום סיירות ואנו עושים זאת דרך סדרת אימונים ממוקדים, מחנות אימונים מרוכזים וסימולציות מלאות לימי סיירות אוקטובר וינואר


הכנה ליום סיירות

הכנה ליום סיירות ב"מסלול"


יום סיירות הוא שער הכניסה אל היחידות המיוחדות. אם אתה רוצה להגיע לאחת מהיחידות המובחרות:שייטת 13, סיירת מטכ"ל, שלדג או 669 או לקורס חובלים היוקרתי אז הדרך שלך מתחילה כאן. יום סיירות הוא גם אחת מהדרכים המרכזיות להגיע ליחידות מובחרות נוספות כגון 504, חטיבת הקומנדו (מגלן, אגוז, דובדבן) ועוד כפי שניתן לראות בתמונת מודל הסיירות המוצגת כאן מאתר מתגייסים של צה"ל


הכנה ליום סיירות

(תמונת מודל הסיירות באדיבות אתר מתגייסים)


יום סיירות הוא יום פיזי ברובו המתקיים במטווח 21 בתוך בסיס חיל האויר, השוכן בצמוד לים במערב ראשון לציון. לימי סיירות יש שני מועדים: מועד קיץ ומועד חורף. מועד הקיץ מתקיים במהלך חודש אוקטובר או בהתאם ללוח השנה העברי והחגים, מועד זה מחולק ליומיים באופן מסורתי כיון שבעבר יום הסיירות התקיים בחודש אוגוסט אז שרר מזג אויר אשר הכריח את הצבא לבצע את הפעילות בשעות הבוקר המוקדמות בלבד מה שגרם לכך שהיה על המלש"בים להגיע ביום שלפני כדי לוודא שהם נמצאים במצב בריאותי תקין וכן אפשר לצבא להתחיל את הפעילות בשעות החשיכה הנעימות יותר. ביום הראשון מבצעים את ריצת ה-2000 שהשתנתה לריצת 1000 במהלך ימי הסיירות האחרונים של אוקטובר 2021. לעיתים בעקבות שיקולי הצבא מבצעים במקום ריצת ה1000 בוחן ביפים (הרבה יותר קל מריצת משך) לאחר שינה לילה מסודרת ללא הקפצות או משימות מושכמים המועמדים ליום סיירות הכולל תרגילי כושר גופני וכושר קרבי בדיונות הצמודות למתחם השינה. אורך הפעילות הפיזי הינו כשעתיים +- ולאחר מכן "מריחת" זמן נוספת עד קבלת התשובות של בערך שעתיים עד שלוש. בין התשובות לבין החלק הפיזי יבצעו המשתתפים שאלון סוציומטרי (דירוג חברתי) ויכירו את משתתפי הקבוצה. מועד החורף, ינואר הוא המועד הגדול יותר וברובו מכיל בני נוער בכיתה י"ב לאחר צו ראשון, המיונים נמשכים לאורך כל חודש ינואר והמתקבלים ימתינו לגיבוש שיתקיים במהלך חודש מרץ.הכנה ליום סיירות

תכנית ההכנה לימי סיירות

במסלול אנו מייחסים חשיבות רבה להכנה ליום סיירות, אבל לא רק ליום סיירות אנו מייחסים חשיבות רבה להכנה למיונים פיזיים ומנטליים בצורה כזו שלצד תכנית המסלול לצוותים אנו מקיימים תכנית הכנה מיוחדת ארוכת טווח לאלה המיועדים ליום סיירות ולגיבושים. באמצעות תכנית "מתחרים" אנו מצליחים להביא את חניכינו ברמה מאוד גבוהה פיזית ומנטלית בשאיפה לסייע להם להגיע למיצוי הפוטנציאל שטמון בהם. התכנית מכילה אימונים ממוקדים לימי סיירות וגיבושים, מחנות אימונים מרוכזים הפרוסים על שבוע שלם וכן סימולציות מלאות ליום סיירות.


סימולציות לימי סיירות

בתור מי עברו על בשרנו את ימי הסיירות והגיבושים אנו יודעים כמה זה חשוב לא להגיע בשוק למעמד המבחן עצמו. אנחנו יודעים כמה חשוב להרגיש ברגליים את השריפה, את התחושה המוזרה הזו בבטן כאשר לצידי משתתפים נוספים חזקים לא פחות ממני שלא ימהרו להשבר ורוצים בדיוק כמונו אם לא יותר את ההזדמנות להגיע לגיבוש. עד שהוקם המסלול היה נהוג במקומות שונים סימולציים יום סיירות מסורתית אחת, החניך היה מגיע, מבצע, התוצאה תהיה אשר תהיה והחניך היה ממשיך ליום סיירות. המסלול שינה את כללי המשחק וכיום אנו מבצעים לא פחות מ-5 סימולציות מלאות לימי סיירות. כך אנחנו מאפשרים לחניכים להמשיך ולשפר עוד ועוד את היכולות שלהם כך שהם ירגישו ביטחון רב ביכולות ויהיו בעלי עומק פיזי ומנטלי שיאפשר להם לצלוח את היום סיירות ברמה גבוהה עם מוכנות להמשך הדרך אל הגיבוש.


הכנה ליום סיירות

הסימולציות מתקיימות בשלל אתרים ברחבי הארץ (מידע אודות המיקומים עצמם שמורים למשתתפי הסימולציה בלבד) אך ניתן לומר כי אנו שומרים על סטנדרט גבוה מאוד של מקצועיות בין אם ברמת התכנים המועברים שיהיו המדוייקים ביותר ובין אם בשטח האימון וכל הזמן מחפשים שטחי אימון מאתגרים יותר ויותר. הסימולציות המלאות מתקיימות בחודשיים שקודמים לימי הסיירות עצמן. ליום סיירות אוקטובר מתקיימות סימולציות לאורך החודשים אוגוסט וספטמבר ולימי הסיירות של ינואר הסימולציות מתקיימות לאורך החודשים נובמבר ודצמבר.


הכנה ליום סיירות


מה עושים בסימולציית יום סיירות

המסלול מפיק עבור חניכיו אימון מדמה מלא של מה שהם הולכים להבחן עליו במציאות. במהלך הסימולציות עוברים ומבצעים כל תרגיל שהולך להיות, לרמת המרחקים, המשקלים, כמויות הסבבים, מיקומי המדריכים, הכל!סדר התרגילים ביום סיירות (חלק מהממיינים משנים לפעמים את הסדר כדי לבלבל) הוא:

  • ריצת 1000/2000/מבחן ביפים

  • ספרינטים על הדיונות "מספרי הגעה"

  • זחילה שקים משולב

  • "אלונקה סוציומטרי"

  • חפירת בור או תעלה

  • מילוי שאלון סוציומטרי

  • שיחות משוב אישיות


הכנה ליום סיירות

כל אחד ואחד מהסעיפים הנ"ל מבוצע ברמת מקצועיות גבוהה מאוד ומושתת על 9 שנות נסיון של העברת סימולציות וכן ידע נצבר של 15 שנות העברת ימי סיירות מצד היועצים למסלול שביחד איתם נבנו ההכנות המיוחדות.


הכנה ליום סיירות

לצפייה במדריך השלם ליום סיירות בערוץ היוטיוב של המסלול


סגל הסימולציות

נועם קוטשר קצין לוחם בוגר יחידת אגוז.

על ההכנה המיוחדת מפקח רועי פלג מנכ"ל העמותה בוגר יחידת 669, ביחד עם נועם קוטשר קצין לוחם בוגר יחידת אגוז. כל מעבירי הסימולציה הינם בעלי ניסיון אישי בימי סיירות וגיבושים, חלקם אף מגיע מהיחידות הממיינות כגון סיירת מטכ"ל, חובלים ושייטת 13. סגל ההדרכה לסימולציות עובר הכנה מיוחדת שמטרה שהחניכים שמגיעים יקבלו את המבחן הטוב ביותר ואת המשוב האפקטיבי ביותר שיעזור להם להפיק לקחים ולהתקדם בצורה מיטבית אל עבר היעד.


941 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
bottom of page