top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

איך לבחור קבוצת כושר קרבי

10 הדברים שכדאי לך לשאול את עצמך לפני הגיבוש הבא לצה"ל


איך לבחור קבוצת כושר קרבי

אתה מעוניין להגיע רחוק בצבא, אמרו לך שיש לך פוטנציאל אבל הגיבוש מתקרב ואתה פשוט לא יודע מה עליך לעשות כדי להתכונן בצורה הטובה ביותר, לכן ריכזנו כאן 10 דברים שעליך לעשות או לדעת על מנת לקבל את הגיבוש שאתה רוצה ביום הסיירות.

לא מעט פעמים יוצא לנו לחשוב שאנחנו מסוגלים להגיע לגיבושים הכי טובים ללא מאמץ גדול, אין זה סוד שכל בן נוער בעל כושר סיבולת סביר מסוגל לצלוח את יום הסיירות ולקבל זימון לכל הפחות לקורס חובלים, אבל משם והלאה יתכן והוא יתקשה לעבור או לעמוד במשימות ובזמנים שיתנו לו בגיבוש. לטענת רועי פלג מדריך כושר קרבי מנוסה וקצין ביחידת 669, רק 10% מאלו המקבלים את הזימונים לגיבושים מצליחים לעבור אותם, אותם 10% הם החניכים שהגיעו לכושר קרבי והכינו את עצמם מראש. בכתבה הנוכחית ניסינו להבין עד כמה השתתפות בקבוצות כושר קרבי יכולה לעזור לבני נוער לקבל את הגיבוש שבו הם מעוניינים בו, אם זה שייטת, מטכ"ל או חובלים. בכדי להבין קצת יותר על המשמעות של כושר קרבי דיברנו עם רועי פלג, מדריך כושר קרבי לשעבר סרן ביחידת העילית 669. אהלן רועי מה העניינים? ​בסדר גמור תודה. ​אז, כמה חניכים מצליחים להתקבל לגיבושים המיוחדים? בסופו של דבר, השאלה צריכה להיות כמה אתה רוצה להתקבל ליחידות הקרביות המיוחדות? אם יש לך את הרצון, אתה יכול להגיע רחוק מאוד ולהשיג את הגיבוש לאחת משלושת היחידות המיוחדות. ​אוקי.., החלטתי שאני מספיק רוצה, מה אני צריך לעשות? אתה צריך להירשם להכנה של כושר קרבי, תבדוק אילו קבוצות קיימות באזור המגורים שלך ותיצור קשר, זה הדבר הכי טוב שתוכל לעשות למען העתיד הצבאי שלך אם אתה באמת רציני לגבי השירות הצבאי שלך. מה קורה בקבוצות האלו, למה הן כלכך חשבות? קבוצות הכושר הקרבי גדלו בשנים האחרונות מכיוון שהמון בני נוער מבינים שהסיכוי להגיע לגיבוש של סיירת מטכ"ל או שייטת הוא כמעט ואפסי אם לא עברת הכנה גופנית קודמת בעזרת מדריכים מקצועיים. מרבית הקבוצות האלו מנוהלות על ידי קצינים ומפקדים לשעבר מאותן יחידות שבני הנוער מעוניינים להגיע אליהם ולכן יש לכל נער שהולך להדרכת כושר קרבי לפחות פעמיים בשבוע יקבל יתרון משמעותי על בני נוער אחרים ביום הסיירות.

רגע, אני ממש בכושר, אני הולך לחדר כושר שלוש פעמים בשבוע ורץ פעם אחת, זה לא מספיק? בפירוש לא, כושר הסיבולת שהצבא דורש ממך בגיבושים וביום הסיירות אינו דומה בכלל למה שנדרש ממך באימון בחדר כושר, מרבית בני הנוער שאומרים לעצמם שחדר כושר זה מספיק מוצאים את עצמם עם הלשון בחוץ בשלבים מאוד מוקדמים של יום הסיירות כאשר חניכים אחרים שכן עברו אימוני כושר קרבי ממשיכים לרוץ עם שקי החול על הגב.

למה זה קורה? התשובה פשוטה, כושר קרבי הוא הכנה מנטלית, בני הנוער שנמצאים בכושר קרבי עוברים הכנה מנטלית עוד לפני היום סיירות ויודעים למה לצפות, הם כבר מנוסים במלוי שקי חול, ריצה עם אלונקה, סחיבת משקלים, עמידה בזמנים, תיזוזים ובוחן בר-אור.

אימונים מיוחדים לוחמה בשטח בנוי אם אין ברירה אז אין ברירה, אבל איך אני בוחר את קבוצת הכושר הקרבי שלי? לפי המדריך? לפי עיר המגורים שלי, עלות? ​אתה צריך לעשות מחקר, מהניסיון שלנו, ב"מסלול" אנחנו שומעים לא מעט על חניכים שהגיעו לקבוצות כושר קרבי והתאכזבו מאוד מהרמה של המדריכים, מהביטחון שהמדריכים נתנו להם ומהגיוון של האימונים. חשוב לבדוק מה הביקורות ברשת ובמדיה החברתית אומרות, כמו כן חשבו לדעת על מה אתה משלם בסוף. יש המון מדריכים שמאוד מחבורים לחניכים שלהם ומסורים להצלחה של כל בן נוער המתאמן אצלם, וכמובן, יש כאלו שבאים לדפוק שעון, חשבו מאוד להתייעץ עם המנהל של כל קבוצת כושר קרבי קודם, טרם ההרשמה.

כמה קבוצת כושר קרבי צריכה לעלות? ​העלות החודשית של חברות בקבוצת כושר קרבי לא צריכה לעלות יותר מ 310 ש"ח לחודש כאשר חשוב לשים לב תמיד למה אתם מקבלים מבחינת אימונים מרוכזים, אימוני ירי ופיינטבול, סדנאות כושר אקסטרה בתור הכנה לגיבושי מטכ"ל ושייטת וכו'. את הדברים האלו צריך לברר לפני, כמו שאמרתי אני מכיר המון חניכים שהתאכזבו בבחירה שלהם, ומקבל לא מעט חניכים שהתאכזבו מקבוצות אחרות, לכן, אני מתאמץ תמיד לתת להם את כל הכלים להתמודד עם הגיבוש הבא. ​שכנעת אותי, אבל אני צריך עדיין לראות אם זה בשבילי, יש אופציה לניסיון? ​כמובן, אצלנו במסלול אנחנו מספקים אימון ניסיון אחד לפני ההרשמה רק בשביל שהחניך יראה כמה האיכות והרמה שלנו גבוהה.

איך יוצרים איתכם קשר?

מקלידים "המסלול" בגוגל ומשאירים פרטים באתר שלנו, ניתן גם להירשם לקורס המקוון שלנו ולקבל המון טיפים בחינם שיעזרו לכם לעבור את הגיבוש או יום הסיירות הבא שלכם. רועי תודה רבה! בשמחה, שיהיה בהצלחה לכל מי שלוקח את האימונים לקראת הצבא ברצינות.

178 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

留言

評等為 0(最高為 5 顆星)。
暫無評等

新增評等
bottom of page