top of page
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon
  • White YouTube Icon

הדרך היחידה להתכונן לגיבוש - היא לעשות גיבוש

"אני זוכר את הימים שלפני גיבוש מטכ"ל שלדג (לפני שהוא שינה את שמו לגיבוש אחיד) , הייתי במתח נוראי, לא ידעתי לקראת מה אני הולך, אספתי מידע מחברים, עוד לא היה אינטרנט לקרוא מאמרים או מדריכי גיבושים, הייתי באי ודאות מוחלטת..." רועי פלג מנכ"ל העמותה.

בגיבוש יש לך הזדמנות אחת, ואחת בלבד להביא את עצמך לידי ביטוי. יש כאלה שחולמים על מקומות שונים בצבא כל חייהם ולכן מי שרואה בהגעה לשירות ביחידה מסויימת כמטרת חיים בוודאי שירצה להגיע במצב שבו יש בו את כל היתרונות על פני כל מתחרה.


כשהקמנו את המסלול רצינו לייצר תכנית אימונים מקצוענית שנותנת את הכלים החזקים ביותר למי שמעונין להגיע ולייצר הישג בגיבושים. כאמור הגיבושים הם שער הכניסה אל היחידות המיוחדות, כגון: סיירת מטכ"ל, שלדג, 669, מגלן, דובדבן, אגוז, שייטת 13, היחידות החטיבתיות המובחרות, יהל"מ עוקץ ועוד ואל הקורסים היוקרתיים כגון: קורס טייס וקורס חובלים. זהו מבחן המביא לידי ביטוי את כל ערכי הקיצון הדרושים כדי לבדוק האם יש לך את מה שדרוש כדי להיות אי שם בקצה מסלול ההכשרה, קצה הקורס ושיוכלו לחתום עלייך כלוחם מן המניין ביחידה היעודה. לאירוע כל כך גדול חובה להתכונן, גם הספורטאי המקצועני כאשר הוא מעוניין לזכות באליפות גדולה הוא מתאמן רבות, מבצע תחרויות הכנה, מחנות אימונים, הכנות מנטליות ועוד ועוד. הכל כדי להגיע ברגע הנכון בזמן הנכון למימוש הפוטנציאל שלו. כך גם במסלול אנו מענינים לחניכינו את ההכנה המקצועית של סימולציית גיבוש שאורכה כ-30 שעות והיא מבוצעת בתקופה שלפני הגיבושים. מכיון שיש מספר גיבושים בעלי זהות ייחודית כגון שייטת 13, גיבוש טייס וחובלים אזי מקבלים החניכים המיועדים לגיבושים אלו סימולציית גיבושים מותאמת לפי התכנים והרמה הנדרשת שם. החניך צריך להרגיש בסוף הסימולציה כי הוא בטוח בעצמו ויודע לקראת מה הולך. שאר הגיבושים כגון אחיד, יחטיות, עוקץ וכדומה הינן בעלי מאפיינים יש לומר יחסית דומים ולכן ניתן לשלב בין החניכים המיועדים לגיבושים אלו, כמו כן יתכן וחלק מהחניכים יבצעו גם גיבוש אחיד ובמידה ולא יעברו או שינשרו באמצע יוכלו גם לבצע גיבוש יחטיות בעת גיוסם זאת במידה ולא היו מעוניינים בראיונות או שלא עברו את הראיונות לחטיבת הקומנדו. לכן הכנה ארוכה וממוקדת היא דבר נכון והכרחי.


סימולציית גיבוש שייטת 13


להתכונן לגיבוש

הסימולציית מיועדת לכל מי שהולך לגיבוש שייטת גדנ"ע במהלך חודש נובמבר וכן לכל מי שהולך לגיבוש שייטת לאחר מעבר בהצלחה של יום סיירות בחודש אוקטובר או ינואר. הסימולציה מועברת על ידי יוצאי השייטת זאת מכיון שהתכנים הם ייחודיים וספציפיים. יש לציין כי הסימולציה פתוחה לכל בני הנוער בין אם יש להם גיבוש ובין אם הגיבוש רחוק מהם. לדוגמא: חניך מסלול שהגיע לבצע מחנה גיבושים כבר בכיתה י' ולאחר מכן בכיתה י"א וכן גם לפני הגיבוש, בכיתה י"ב וכיום הינו לוחם בשירות פעיל בשייטת 13 ועל סף כניסה לשירות הקבע שלו. הסימולציה פתוחה לכל בני הנוער גם אם אין להם גיבוש, זאת מכיון שאנו מאמינים בעמותה שהסימולציה היא חוויה מעצבת,פיזית ומנטלית ונותנת המון כלים, ביטחון עצמי ושיפור יכולות פיזיות ומנטליות לכל אחד גם אם אין לו פרופיל קרבי. במהלך הסימולציה מתרגלים שלל תרגילים ומשימות מתוך הגיבוש עצמו, הידע על הגיבוש נצבר לאורך השנים ואנו מעדכנים אותו כל סימולציה מחדש. החניכים נבחנים על פירוק והרכבת נשק, מסעות, ריצות למים, זחילות, משימות צוות פיזיות ומחשבתיות ועוד. הסימולציה מלאה במשימות שיתוף פעולה. יש אומרים כי הסימולציה יותר קשה מהגיבוש כיון שלהבדיל מהגיבוש בסימולציה אנו לא אוכלים באותה רמה כמו בגיבוש ולא ישנים באוהלים נוחים (כן במסלול אנו אוהבים לאתגר קצת יותר). בסיום הסימולציה מגיע החלק החשוב ביותר והוא שכל משתתף מקבל שיחת משוב אישית ארוכה וייסודית הפורסת בפניו את ההתרשמות של הצוות מהביצועים שלו לאורך הסימולציה. במידת הצורך מבצע החניך גם שיחת אמצע זאת כדי לסייע לו להביא את עצמו לידי ולמקסם את התוצאה שלו. אנחנו רוצים שאתם תצליחו!


סימולציית גיבוש אחיד, יחטיות, עוקץ


לצפייה בסרטון מתוך סימולציית גיבוש אחיד של המסלול
לצפייה במדריך השלם לגיבוש אחיד


תדריך גיבוש יחטיות גבעתי
.pdf
הורידו את PDF • 382KB

להתכונן לגיבוש

סימולציית גיבוש אחיד, יחטיות, עוקץ מיועדת לכל מי שמיועד לבצע גיבושים ליחידות סיירת מטכ"ל, שלדג, יחידת החילוץ של חיל האויר (669), יחידת עוקץ והיחידות המובחרות של חטיבות החי"ר (סיירת, פלחה"ן, פלנ"ת, עורב וכדומה) . על פי רוב זו אחת הסימולציות הקשות ביותר ובפי חלק מהמשתתפים בה היתה קשה יותר מהגיבוש מבחינה פיזית כיון שהיא עמוסה מאוד בתכנים פיזיים ומשימות צוותיות עם זמנים מאוד קצרים והרבה מאוד אי ודאות. להבדיל מהגיבוש עצמו שבו יש יחסית הרבה מאוד זמני מנוחה מוגדרים, בסימולציה העומס ניכר מאוד. מעט מנוחה, מעט אוכל והרבה מאוד הספקים. עומס זה מבטיח כי לא תהיה מופתע בגיבוש עצמו. במהלך הסימולציה על אף שהיא מיועדת לכלל הגיבושים שצוינו אנו משתדלים להפריד בין הקבוצות השונות שכדי שכל קבוצה תיגע באופן יותר ספציפי בניואנסים הייחודיים של כל גיבוש, למשל, קבוצת גיבוש יחטיות תהיה בקבוצה משלה עם מדריכים מתוך היחטיות (רובם בוגרי עמותת המסלול) ואותו הדבר לגבי גיבוש אחיד ועוקץ, השאיפה היא להגיע לרמת הפרדה גבוהה ככה שהחניכים מקבלים את הסימולציה הכי מדוייקת שאפשר. במהלך הסימולציה המשתתפים עוברים שלל תרגילים פיזיים עצימים וכן המון משימות חשיבה, צוות, חידות, חפירת בורות ותעלות כפי שגם נדרשים בגיבוש. הדבר מפזר באופן כמעט מוחלט את מרכיב אי הודאות סביב הגיבוש ונותן הרבה מאוד ידע וביטחון לחניכים בנוגע לעתיד לבוא.406 צפיות0 תגובות

פוסטים קשורים

הצג הכול

Hozzászólások

0 csillagot kapott az 5-ből.
Még nincsenek értékelések

Értékelés hozzáadása
bottom of page